Šolsko tekmovanje iz znanja FIZIKE

Šolskega tekmovanja iz znanja fizike se je v sredo, 5.2.20202 udeležilo trinajst učencev osmih razredov ter sedem učencev devetih razredov. Najuspešnejši štirje učenci osmih razredov:  Rebeka Cankar, Lenart Erznožnik, Sara Ferreira iz 8.B ter Luka Perić iz 8.C ter najuspešnejša devetih razredov: Urh Mur ter Nejc Malavašič iz 9.B, so dosegli bronasta Stefanova priznanja ter možnost sodelovanja na področnem tekmovanju, ki bo potekalo 27. marca 2020.

Čestitamo!

Rezultati tekmovanja za  bronasto Preglovo priznanje iz znanja kemije

Rezultati tekmovanja za bronasto Preglovo priznanje iz znanja kemije

Tudi letos je na šoli 20. 01. 2020 potekalo šolsko tekmovanje iz znanja kemije. Podelili bomo 4. bronasta Preglova priznanja, osmošolkama Rebeki C. in Sari F. in devetošolcema Urhu M.in Nejcu M.

Najboljši se bodo v soboto, 4. 4. 2020 udeležili državnega tekmovanja v Križah pri Tržiču in se potegovali za srebrno oz. zlato Preglovo priznanje. To so: Urh Mur iz 9.r ter Sara Ferreira in Rebeka Cankar iz 8.r.

Čestitke vsem nagrajencem in pogumno ter uspešno pot vnaprej,

mentorica Lili Justin

Šolsko in državno tekmovanje iz znanja astronomije, Niki zlato!

Tudi letos je na šoli 5. 12. 2019 potekalo šolsko tekmovanje iz znanja astronomije. Podelili bomo 4. bronasta Dominkova priznanja, osmošolki Rebeki C., devetošolcem Urhu M., Niki D. ter Benediktu.

Najboljši trije so se v soboto, 11. 1. 2020 udeležili državnega tekmovanja, kjer so uspešno zastopali našo šolo. Dosegli so: Nika Dolenec zlato priznanje, Urh Mur ter Rebeka Cankar pa srebrni priznanji.

Na sliki SONČEV mrk, fotografiran 14.12.2017

Čestitke !

Šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine

Za nami je šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine. Tema letošnjega tekmovanja je prazgodovina na Slovenskem. Tekmovalo je 20 učencev iz 8. in 9. razreda. Bronasto priznanje so osvojili: Rok Filipič, Maja Govekar, Anja Jurca, Benedikt Praznik, Žiga Kunc, Taja Vončina, Neda Moroz, Jerica Jesenko in Klemen Šivec.

Področnega tekmovanja se bodo udeležili: Rok Filipič, Maja Govekar, Anja Jurca, Benedikt Praznik, Žiga Kunc, Taja Vončina.

Mentorica: Vlasta Pečelin

Šolsko tekmovanje iz znanja nemščine

V mesecu novembru je bilo šolsko tekmovanje iz znanja nemščine. Udeležilo se ga je 6 devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina. Pri reševanju zahtevnih nalog sta se najbolj izkazala Urh Mur 9.b in Žiga Kunc 9.c, ki sta dosegla bronasto priznanje. Urh Mur pa se lahko udeleži tudi državnega tekmovanja v mesecu marcu.

Čestitke.

Šolsko tekmovanje v računalniškem razmišljanju – Bober

Na OŠ Žiri smo med 11. 11.  in 15.11.2019 organizirali šolsko tekmovanje Bober. Udeležili so se ga učenci 4.  in 5. razredov, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet računalništvo.

Iz 4. razreda se je tekmovanja udeležilo 16 učencev, bronasto priznanje je osvojilo 6 učencev (Nina Razingar 4. a,  Ajda Kunc 4. a, Magdalena Mitrova 4. b, Eva Pečelin 4. c, Nina Mazzini 4. c, Anej Mazzini 4. c).

Iz 5. razreda se je tekmovanja udeležilo 14 učencev, bronasto priznanje je osvojilo 5 učencev (Lana Bogataj 5. b, Aljaž Gaber 5. b, Đorđe Marjanović 5. c, Luka Moreno Mrovlje 5. c, Matic Podobnik 5. c).

Do vključno 5. razreda se organizira le šolsko tekmovanje in podeljujejo le bronasta priznanja.

Poleg tega sta se tekmovanja udeležili še dve učenki iz 6. razreda razreda (Izadora Kopač 6. b, Mija Novak 6. b) in ena učenka iz 9. razreda (Nika Dolenec 9. a). Vse tri učenke so osvojile bronasto priznanje. Izadora Kopač se je uvrstila na državno tekmovanje.

Vsem udeležencem tekmovanja čestitamo za njihove dosežke.

Stran 1 od 1112345...10...Zadnja »