Tekmovanje za Cankarjevo priznanje

V mesecu novembru je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje z naslovom Vedre bližine med nami. Od 4 . do 9. razreda je na naši šoli skupaj tekmovalo 82 učencev; kar 36 jih je prejelo bronasto priznanje. Po posameznih kategorijah so brali in razmišljali o vsebini knjig Kakšno drevo zraste iz mačka, Kozlovska sodba v Višnji Gori, Predpravljice in Popovedke ter Gremo mi v tri krasne. Najboljši tekmovalci iz 8. in 9. razreda so se 9. decembra udeležili območnega tekmovanja. To so bili Mihael Praznik in Nejc Novak iz 8. razreda ter Živa Grošelj, Alja Deronja in Lenča Miklavčič iz 9. razreda. Mihael je dosegel najvišje število točk v svoji kategoriji, poleg njega pa so si srebrno priznanje prislužili še Nejc, Živa in Lenča. Osmošolca Mihael in Nejc sta se uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki bo 12. februarja. Tekmovalcem, ki so se preizkusili v pisanju spisa na podlagi prebranih knjig in  vanj vključili svoja mnenja, občutke ter znanja, čestitamo oz. upamo na čim več ustvarjalnosti tudi v prihodnje. Vsem pa želimo čim bližjo vedrino. Med nami!

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

Najboljše poznavanje teme letošnjega tekmovanja, z naslovom Rimski vsakdan na slovenskih tleh, so izkazali učenci: Nejc Filipič, Mihael Praznik (8. r. ), Tinkara Mur, Nina Bogataj in Alja Deronja (9. r). Osvojili so bronasto priznanje. Učenca Nejc Filipič in Mihael Praznik bosta našo šolo zastopala tudi na državnem tekmovanju. Čestitke!

Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za osmošolce in devetošolce

V novembru so se učenci osmih in devetih razredov pomerili v znanju angleškega jezika. Tekmovalo je petnajst učencev iz devetega razreda, bronasto priznanje so si prislužili: Živa Grošelj, Pia Oblak, Alja Deronja, Ana Mali, Ajda Frlic, Ajda Grošelj, Ožbej Naglič, Anže Jelovčan, Anže Kopač in Peter Šenk.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo šestnajst osmošolcev, bronasto priznanje so dobili: Sara Eniko, Oskar Erznožnik, Ian Timotej Poljak, Gaber Baldasin, Neja Peternel, Izadora Kopač, Ema Jesenko, Zoja Zupančič in Jaka Erznožnik.

Čestitamo vsem tekmovalcem.

Šolsko tekmovanje iz biologije

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo PAJKOVCI, ki je potekalo 20. 10. 2021, se je udeležilo pet učencev.

Dobitnika bronastega priznanja sta Alja Deronja iz 9. a in David Šenk iz 8. a razreda, ki sta bila pri reševanju zahtevnih vprašanj iz življenja pajkov, pršic, klopov, suhih južin, škorpijonov, paščipalcev… zelo uspešna. Iskrene čestitke!

Udeležbo na državnem tekmovanju si je zagotovila Anja. Želimo ji, da tudi na državnem preizkusu pokaže veliko znanja o pajkovcih in doseže čim boljši rezultat.

Šolsko tekmovanje o sladkorni bolezni

V petek, 15. 10. 2021 je na šoli potekalo 23. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki so se ga letos udeležili le učenci iz 9. razredov, osmošolci so bili v karanteni. Sodelovalo je 19 učencev.

6 učencev prejme bronasto priznanje in sicer:

• 9. a: Alja Deronja in Maruška Demšar,
  • Iz 9. b: Ajda Frlic in Maj Šubic,
  • iz 9. c: Lenča Miklavčič in Živa Grošelj.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen rezultat. Posebno pohvalo zasluži učenka Lenča Miklavčič iz 9. c razreda, ki je pokazala največ znanja, za uvrstitev na državno tekmovanje ji je zmanjkala le točka.