Zlato priznanje na tekmovanju iz logike

Z objavo uradnih rezultatov se je končalo letošnje tekmovanje iz logike, na katerem je učenec 9. razreda Anže Kopač dosegel 4. mesto v državi.

Sicer pa se je šolskega tekmovanja, ki je potekalo v četrtek, 23. 9. 2021, udeležilo 95 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto priznanje je osvojilo 49 učencev.

Najuspešnejše učenke 7. razredov (Anja Razingar, Lucija Petrovčič, Zarja Kopač, Maja Eniko, Terezija Praznik in Kristina Cankar) so se uvrstile na državno tekmovanje, ki je potekalo na naši šoli v soboto, 13. 11. 2021.

Učenka Terezija Praznik je osvojila SREBRNO priznanje.

Najuspešnejši učenci 8. in 9. razredov so morali svoje znanje najprej pokazati na regijskem in nato še na državnem tekmovanju. Na regijsko tekmovanje so se uvrstili trije tekmovalci 8. razreda (2 učenca se tekmovanja zaradi karantene nista udeležila) in 6 tekmovalcev 9. razreda.

Državnega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 6. 11. 2021, so se udeležili naslednji učenci:

1. razred: Mija Novak
  2. razred: Anže Kopač, Alja Deronja in Tomo Trček

Vsi učenci so se na državnem tekmovanju zelo izkazali.

SREBRNO PRIZNANJE so osvojili Mija Novak, Alja Deronja in Tomo Trček.

Anže Kopač pa je s svojim uspehom dosegel ZLATO PRIZNANJE.

ČESTITAMO!

Šolsko tekmovanje iz biologije

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo PAJKOVCI, ki je potekalo 20. 10. 2021, se je udeležilo pet učencev.

Dobitnika bronastega priznanja sta Alja Deronja iz 9. a in David Šenk iz 8. a razreda, ki sta bila pri reševanju zahtevnih vprašanj iz življenja pajkov, pršic, klopov, suhih južin, škorpijonov, paščipalcev… zelo uspešna. Iskrene čestitke!

Udeležbo na državnem tekmovanju si je zagotovila Anja. Želimo ji, da tudi na državnem preizkusu pokaže veliko znanja o pajkovcih in doseže čim boljši rezultat.

Šolsko tekmovanje o sladkorni bolezni

V petek, 15. 10. 2021 je na šoli potekalo 23. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki so se ga letos udeležili le učenci iz 9. razredov, osmošolci so bili v karanteni. Sodelovalo je 19 učencev.

6 učencev prejme bronasto priznanje in sicer:

• 9. a: Alja Deronja in Maruška Demšar,
  • Iz 9. b: Ajda Frlic in Maj Šubic,
  • iz 9. c: Lenča Miklavčič in Živa Grošelj.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen rezultat. Posebno pohvalo zasluži učenka Lenča Miklavčič iz 9. c razreda, ki je pokazala največ znanja, za uvrstitev na državno tekmovanje ji je zmanjkala le točka.

HITRI LONČKI

Novo šolsko leto je prineslo tudi novo tekmovanje in sicer v hitrostnem zlaganju lončkov. Ekipno tekmovanje bo potekalo v okviru že poznanega kviza Male sive celice.

Za sodelovanje se je bilo potrebno na predtekmovanju uvrstiti med najboljših 32 ekip iz cele Slovenije. To je uspelo tudi naši ekipi, ki jo sestavljajo Maks Kosmač, Zarja Kopač in Nejc Filipič.

Čestitke za izjemen rezultat in držimo pesti, da bodo hitri tudi v nadaljnjih dvobojih z nasprotnimi ekipami.

Bralno značko opravilo 440 učencev naše šole

V tem posebnem letu se lahko pohvalimo tudi z branjem: kar 440 učencev od 1. do 9. razreda je osvojilo priznanja za bralno značko. Če nas je na šoli 539, bere skoraj 82% učencev! 😉 Med devetošolci imamo 46 zlatih bralcev. Slednji na valeti v dar prejmejo knjigo Partljič.doc, ki jim jo podarja Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS. Mentorjem in bralcem čestitke za čas in trud, posvečen knjigi. Vse se bo obrestovalo: v znanju in domišljiji!
KEMIJA – državno tekmovanje

15. aprila je bilo državno tekmovanje iz znanja kemije. Udeležili sta se ga dve učenki iz 9.B. Dosegli sta odlične rezultate, ter tako osvojili srebrno priznanje in sicer: Rebeka Cankar in Sara Ferreira.

Obema učenkama iskrene čestitke za odlično znanje.