HITRI LONČKI V FINALU

Tik pred prvomajskimi prazniki je bil pred nami še zadnji izziv v tekmovanju Hitri lončki. Po odlični tekmi v polfinalu nas je na TV Slovenija namreč čakalo snemanje finalne oddaje 🙂 Male sive celice.

Nina, Eva in Mihael so se tokrat pomerili s tremi fanti ekipe Radlje ob Dravi, poleg tega so si imeli možnost ogledati tudi snemanje finalne tekme posameznikov v hitrostnem zlaganju lončkov in zaključne oddaje kviza Male sive celice, v kateri so se pomerili učenci s Ptuja in Črnomlja. Za piko na i so za popestritev vzdušja poskrbeli člani skupine Kokosy.

Uvrstitev v finale je izjemen dosežek. Ali so naši tekmovalci zasedli 1. ali 2. mesto, boste izvedeli v zaključni oddaji kviza Male sive celice, ki bo na sporedu v ponedeljek, 13. maja, ob 17.15 na 1. programu TV Slovenija, ponovitev pa bo v soboto, 18. maja, ob 9.35.

Hvala vsem, ki ste navijali za nas, Evi, Nini in Mihaelu pa iskrene čestitke!

Avtor fotografij 3, 4, 6 in 10: RTV SLO, Borut Gale

VESELA ŠOLA – državno tekmovanje

V mesecu aprilu je potekalo tudi državno tekmovanje v znanju iz Vesele šole. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 8 tekmovalcev iz naše šole. Prejemniki srebrnega priznanja so: Vita Pečelin (5. r), Gal Miklavčič (6. r), Drejc Pečelin (6. r), Bor Kopač (7. r), Jona Kristan (8. r) in Kristina Cankar (9. r). Vsem iskrene čestitke!

Izjemen uspeh na tekmovanju HITRI LONČKI

Po odličnem nastopu naše ekipe v četrtfinalu tekmovanja Hitri lončki nas je v torek, 9. aprila 2024, na TV Slovenija že čakalo snemanje nove – polfinalne – oddaje. Nina, Eva in Mihael so v četrtfinalu pokazali izjemno borbo in z uvrstitvijo v polfinale podrli rekord v naših dosežkih v hitrostnem zlaganju lončkov, saj nam kaj takega do sedaj še ni uspelo.

Žal pa z vsako naslednjo stopnjo tekmovanja raste odgovornost, raste želja in s tem tudi trema ter napetost. Ali je našim tekmovalcem uspel preboj v finale ali so se morali zadovoljiti z uvrstitvijo v polfinale? Odgovor vas čaka v oddaji Male sive celice, ki bo na sporedu že ta ponedeljek, 29. aprila, ob 17.20, ponovitev pa v soboto, 4. maja, ob 9.50 na 1. programu TV Slovenija. Vabljeni k ogledu.

Avtor fotografij 6 in 7: RTV SLO, Borut Gale
Avtorica fotografije 9: RTV SLO, Julija Kočar

Četrtfinale tekmovanja HITRI LONČKI

V sredo, 13. marca 2024, nas je na TV Slovenija čakala četrtfinalna tekma v hitrostnem zlaganju lončkov, ki so si jo na podlagi predhodnih uspehov priborili naši tekmovalci Nina, Eva in Mihael.
Adrenalin je rastel, kamere so snemale, tekmovalci že utečeni … Kaj pa uvrstitev v polfinale? Je bil osebni rekord naših tekmovalcev dovolj ali je bila nasprotna ekipa še boljša?
Odgovor bo na voljo v oddaji Male sive celice, ki bo na 1. programu TV Slovenija na sporedu v ponedeljek, 22. aprila 2024, ob 17.20, ponovitev pa v soboto, 27. aprila 2024, ob 9.50. Vabljeni k ogledu.

Pred tem lahko pokukate v studio s pomočjo spodnjih fotografij, ki so nastale med snemanjem oddaje.

Avtor fotografije 5: RTV SLO, Borut Gale

ZLATO IN ŠEST SREBRNIH PRIZNANJ NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU IZ ZNANJA ANGLEŠČINE

V sredo, 3. aprila 2024, je na OŠ Šenčur potekalo državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika za učence 8. in 9. razredov, ki so se ga udeležili tudi  učenci naše šole, in sicer osmošolci Magdalena Mitrova, Liza Krvina, Ula Mur, Sara Podlesek, Erik Peternelj, Nika Grošelj, Lara Podlesek ter devetošolki Lana Bogataj in Zala Mali.

Svoje znanje so učenci dokazovali pri reševanju pisnega preizkusa, sestavljenega iz treh delov, in sicer bralnega razumevanja, rabe jezika in pisnega sporočanja. Učenci 8. razredov so reševali naloge v sklopu širšega tematskega področja “Changes make the world go round”. Tekmovalne naloge na državni stopnji za tekmovalki 9. razreda so temeljile na knjižni predlogi Love from A to Z avtorice S. K. Ali.

Učenka MAGDALENA MITROVA je dosegla ZLATO PRIZNANJE, uspeh pa so s ŠTIRIMI SREBRNIMI PRIZNANJI dopolnili še ERIK PETERNELJ, ULA MUR, LIZA KRVINA in SARA PODLESEK.

Celoten uspeh na področju angleščine pa sta zaokrožili tudi obe devetošolki, LANA BOGATAJ in ZALA MALI, ki sta si prislužili SREBRNI PRIZNANJI.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in jim želimo veliko znanja in uspeha tudi v prihodnje!

Mentorici: Betka Pišlar in Sabina Kramer

Related Images:

Rezultati državnega tekmovanja iz znanja geografije

V soboto, 6. 4. 2024, je na Gimnaziji Škofja Loka potekalo državno tekmovanje iz znanja geografije, ki sta se ga udeležili tudi učenki OŠ Žiri Terezija Praznik iz 9. in Katarina Dolenec iz 7. razreda. Prikazali sta odlično teoretično in praktično poznavanje geografskih vsebin, Terezija Praznik pa je osvojila tudi zlato priznanje.

Za uvrstitev na državno tekmovanje in za dosežen uspeh jima iskreno čestitamo!