Področno tekmovanje iz zgodovine

Znani so rezultati s področnega tekmovanja v znanju zgodovine. V poznavanju prazgodovine na Slovenskem so se najbolje izkazali učenci in učenke: Benedikt Praznik, Rok Filipič iz 9. a, Taja Vončina iz 9. c in Anja Jurca iz 8. a. Osvojili so srebrno priznanje. Našo šolo sta zastopala tudi Žiga Kunc in Maja Govekar iz 9. c.

Mentorica: Vlasta Pečelin

Elastoplovi in gravitomobili

V četrtek, 7.11.2019, smo se s šestimi učenci naše šole udeležili tekmovanja elastoplovov in gravitomobilov na OŠ Franceta Prešerna v Kranju. Naši tekmovalci so se odlično izkazali: v kategoriji gravitomobilov je Liza Poljanšek iz 6.a dosegla 1. mesto, Nejc Novak iz 6.c 4. mesto ter Mihael Praznik iz 6.a 5. mesto.
V kategoriji elastoplovov sta Domen Trček in Lenart Vidmar iz 8.c dosegla 3. mesto, Timoteju Pivku iz 8.b pa je za las ušla nagrada za najbolj inovativen elastoplov.
Iskrene čestitke vsem mladim tehnikom!

Raziskovalci znanja

V sredo, 24. aprila 2019, je na Osnovni šoli Staneta Žagarja v Kranju potekalo območno tekmovanje Raziskovalci znanja. Tekmovanje je namenjeno učencem 4. in 5. razreda in obsega številna področja (geografija, umetnost, biologija, matematika, šport, logika, astronomija …). Tudi letos so se območnega tekmovanja udeležile 3 ekipe naše šole.

Ekipa Učenci, ki imajo radi sir je na območnem tekmovanju nastopila močno zdesetkana, saj sta jo od sicer štirih tekmovalcev v ekipi zastopala samo dva (Mihael Praznik in David Šenk). Kljub temu sta se pogumno spopadla z nalogami in zasedla odlično 4. mesto. Ostali dve ekipi sta tudi pokazali veliko znanja in zasedli 7. in 9. mesto. Ekipo Volkulje so zastopale Izadora Kopač, Mija Novak, Maja Sedej in Liza Poljanšek, ekipo Nore profesorce pa Neja Peternel, Sara Naglič, Kaja Podlesek in Zoja Zupančič.

Čestitamo!

MLADI TEHNIKI SO SE IZKAZALI NA REGIJSKEM TEKMOVANJU

V petek, 5.4.2019, je na OŠ Franceta Prešerna Kranj potekalo regijsko tekmovanje Konstruktorstvo in tehnologije obdelav. Tekmovanja se je udeležilo 16 učencev naše osnovne šole, ki so tekmovali v devetih različnih kategorijah s področja tehnike in se pri tem odlično odrezali.

David Kogovšek 9.a, Žan Mlakar 9.a in Nejc Šubic 9.b so si delili 1. mesto in si s tem prislužili »vstopnico« za državno tekmovanje. Slednjega se bo udeležil tudi Lovrenc Kokelj iz 6.b, saj si je v svoji kategoriji prislužil 2. mesto. Bronasto priznanje so osvojili še: Mihael Praznik 5.a (3. mesto), Dejan Eniko in Matevž Bogataj iz 7.b (4. mesto), Domen Trček 7.c (4. mesto).

Izjemno dobra mesta so v konstruktorstvu osvojili tudi naši mlajši učenci – Toni Bogataj 2.a si je prislužil 4. mesto, prav tako Tian Petrovčič 3.b v svoji starostni kategoriji, takoj za njim je na 5. mestu Jaka Trček 3.c.

V konstruktorstvu sta se preizkusila še Anže Jelovčan (6. mesto) in Benedikt Praznik (7. mesto), v risanju z računalniškim programom Urh Mur (7. mesto), Alen Konjević Mrovlje in Matija Oblak iz 9.a pa sta pri izdelavi izdelka iz kovin dosegla 6. mesto.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za odlične dosežke!

Stran 1 od 512345