KOŠARKARJI zaključili s tekmovanji

Športna dvorana Planina v Kranju je gostila Gorenjsko prvenstvo za mlajše košarkarje. Prijavljenih je bilo 6 ekip, ki so bile po žrebu razporejene v dve tekmovalni skupini.
Naši košarkarji so se pomerili z nasprotniki iz OŠ Franceta Prešerna ter OŠ A. T. Linharta. Obe ekipi sta bili uspešnejši, saj sta zmagali z rezultatom 38:34 oziroma 39:28.
Kljub temu, da končni rezultat ni bil obrnjen nam v prid, košarkarjem nimamo ničesar očitati. Ekipa je bila očitno pomlajena in bo lahko na svojih pomanjkljivostih delala naprej na treningih. Verjamem da jih bodo s trdim delom in vztrajnostjo do naslednjih tekmovanj odpravili.
Ekipo so sestavljali: Tine L., Luan B., Žiga J., Jure M., Anže K., Tim B., Gal M., Žiga O., Žiga G., Matija P., Anže Ž., Svit P., Kiar K.Š.

Mlajši košarkarji medobčinski prvaki

V popoldanskih urah so se naši košarkarji udeležili Medobčinskega turnirja za mlajše dečke v Gorenji vasi.

Odigrali so dve zaporedni tekmi, in sicer so se na prvi pomerili z domačini, v drugi tekmi pa so jim nasproti stali dečki iz OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka. Na obeh srečanjih dvoma o zmagovalcih ni bilo, saj so Žirovci vodili od prve minute.

Po tekmi premora se je odvil finalni obračun med OŠ Žiri ter OŠ Poljane. Tudi ta zmaga je ostala pri naših fantih, ki so se zasluženo veselili naslova medobčinskih prvakov. Že v četrtek sledi nadaljevanje – Gorenjsko prvenstvo. Želimo jim uspešno nadaljevanje.

Starejše košarkarice zaključile v polfinalu

V dopoldanskih urah je v telovadnici OŠ Draga Bajca Vipava potekalo polfinale (skupina Zahod) Košarkarskega Superšolarja za starejša dekleta. Kljub izredno mladi ekipi, v kateri smo imele samo dve igralki letnika 2009, našim košarkaricam nimamo česa očitati. Pravzaprav si zaslužijo ekstra pohvale, saj se fizično močnejših ter višjih nasprotnic niso ustrašile.

Po 1. tekmi, ki se je zaključila z rezultatom 42:56 v korist igralk OŠ Mirana Vilharja Postojna, je sledila tekma proti Ajdovkam. Po izenačeni prvi tretjini je sledil rezultatski preobrat na račun slednjih, ki varne razdalje niso izpustile iz rok. Naša dekleta so se sicer do zadnje sekunde trudila znižati zaostanek, a se jim je poznala utrujenost odigranih dveh zaporednih tekem (32:48).

Prepričana sem, da so se iz turnirja nekaj naučile in bodo izkušnje prenesle v ligaške tekme.

Ekipo so zastopale:
Zala Mali, Alanija Jenko, Hana Kunc, Nika Mravlje, Zoja Mazzini, Neža Markelj, Tisa Šink, Julija Jenko, Julija Plesec, Lin Burjek, Loti Plantan in Vita Pečelin.

KOŠARKARJI OBSTALI V ČETRTFINALU

V dopoldanskem delu so se starejši košarkarji udeležili četrtfinalnega turnirja 8. skupine, ki je potekal v športni dvorani Srednje šole Srečka Kosovela Sežana.

Na prvi tekmi med domačini in učenci OŠ Frana Erjavca, so se zmage veselili slednji. Le-ti so bili premočan nasprotnik tudi za naše fante, ki so z njimi odigrali svojo prvo tekmo (53:35).

Turnir smo zaključili s tekmo proti domačimi košarkarji OŠ Srečka Kosovela Sežana, ki so naše fante povsem nadigrali in zasluženo zmagali z rezultatom 70:38.

Fantje si zaslužijo čestitke za osvojeno 3. mesto, nekaj neuigranosti in izgubljenih žog pa gre pripisati tudi davku preteklih 14 dni – bolezni.

STAREJŠE KOŠARKARICE ZASLUŽENO V POLFINALE

V dopoldanskem času se je na šoli odvijalo četrtfinalno tekmovanje 57. Košarkarskega Superšolarja za starejša dekleta. Žirovke so po začetni negotovosti, ko tudi žoga ni in ni hotela skozi mrežico obroča, nadaljevale suvereno in ekipo iz OŠ Alojzija Šuštarja Ljublana premagale z rezultatom 56:17.

V drugi tekmi sta se med sabo pomerili obe gostujoči ekipi. Nekoliko utrujene, a nič manj borbeno so poraženke prve tekme nadaljevale proti sovrstnicam iz Novega mesta. Slednje so tekmo prevesile sebi v prid v drugi tretjini, ko so si priigrale vidnejšo prednost, ki se je tekom zaključka samo še stopnjevala (42:11).

Medtem ko so se Ljubljančanke odpravljale proti avtobusu z osvojenim 3. mestom, se je pričela zadnja tekma dneva. Pravi pristop domačink od trenutka, ko so stopile na parket je nakazal, da si želijo zmage. Le-ta ni bila ogrožena niti za trenutek. Ekipni duh, super poteze in natančni zaključki metov na koš so našim igralkam prinesli drugo zmago (63:13) ter uvrstitev v polfinalni turnir.

Vsem igralkam čestitamo za prikazano! Bučni podpori s tribun in učiteljem, ki so opravičili izostanek od pouka pa zahvala in priporočilo za naprej.

KOŠARKARICE DO BRONA

Dan za starejšimi dečki, so se v Kranju na Gorenjskem prvenstvu pomerila tudi dekleta. V napetem dvoboju s sovrstnicami iz OŠ Matije Čopa, so tekmo zaključile z rezultatom 20:24.

Fizično močnejša dekleta iz OŠ Predoslje so bile nasprotnice na drugi tekmi. Natančne podaje, hitri protinapadi ter obrambni skoki naših košarkaric dvomov o zmagi niso dopustili niti za hip. Tekmo so zmagale z rezultatom 39:10.

Pika na i samega turnirja je bila tekma proti dekletom iz OŠ Poljane. Čeprav je bila želja naših, da bi se jim oddolžile za poraz na Medobčinskem tekmovanju, do tega ni prišlo, saj so suvereno začele in prvo tretjino dobile z razliko 8 pik. V nadaljevanju so padali koši na obeh straneh, ob izteku sirene pa je bilo 35:24 v korist naših “sosed”.

Naša dekleta so tako osvojile 3. mesto in si s tem privozile vozovnico za četrtfinale Košarkarskega Superšolarja. Čestitamo!