Mlajši košarkarji medobčinski prvaki

V popoldanskih urah so se naši košarkarji udeležili Medobčinskega turnirja za mlajše dečke v Gorenji vasi.

Odigrali so dve zaporedni tekmi, in sicer so se na prvi pomerili z domačini, v drugi tekmi pa so jim nasproti stali dečki iz OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka. Na obeh srečanjih dvoma o zmagovalcih ni bilo, saj so Žirovci vodili od prve minute.

Po tekmi premora se je odvil finalni obračun med OŠ Žiri ter OŠ Poljane. Tudi ta zmaga je ostala pri naših fantih, ki so se zasluženo veselili naslova medobčinskih prvakov. Že v četrtek sledi nadaljevanje – Gorenjsko prvenstvo. Želimo jim uspešno nadaljevanje.

4. MESTO ZA STAREJŠE DEČKE V NOGOMETU

V sredo, 29. 11., je na Trati potekalo še medobčinsko prvenstvo v nogometu v dvorani. V boj za najboljša mesta so se podali tudi naši fantje. Žal so že na prvi tekmi kljub odlični igri naleteli na premočnega nasprotnika – OŠ Mesto. Vse niti so imeli fantje v svojih rokah ampak sta jim dve nepotrebni napaki preprečili zmago (2:5).
V drugi tekmi so igrali še proti OŠ Poljane. Mirna glava in spretne noge so naše učence popeljale do zmage z rezultatom 3:0.
Osvojili so končno 4. mesto, čeprav bi si na videno zaslužili morda še več.

Čestitke fantom, ki so zastopali našo šolo: Tomi Mlinar, Filip Mlinar Rozinger, Maj Koprivc, Leon Mlinar 9.A; Urban Zavrl, Tadej Filipič in Matic Jurca 9.C.

2. MESTO ZA STAREJŠE DEČKE V ODBOJKI

V četrtek, 7. 12. 2023, je v Škofji Loki potekalo medobčinsko prvenstvo v odbojki za starejše dečke. Naši fantje so najprej tekmovali v skupini z OŠ Poljane in OŠ Gorenja vas. Po zmagi na 1. tekmi z rezultatom 2:0 v setih, so imeli nekoliko več dela na drugi tekmi. Ko so se fantje zbrali so tekmo vseeno dobili z rezultatom 2:1 v setih.
Uvrstili so se v finale proti zares močni ekipi OŠ Cvetka Golarja. Naši fantje so se zelo izkazali v prvem setu, v drugem so pa domačini pokazali svoje trenirane sposobnosti in slavili z 2:0. Tako so naši fantje osvojili 2. mesto, za kar jim iskreno čestitamo.

Našo šolo so zastopali: Taj Tinauer, Nik Bajuk, Luka Mravlje 9.A, Anej Antončič, Črt Kozamernik 9.B in Matic Jurca, Tadej Filipič 9.C.

NA MEDOBČINSKEM TEKMOVANJU ODBOJKARICE KONČALE NA 4. MESTU

Na medobčinskem tekmovanju v odbojki za starejša dekleta smo bili priča razliki v odbojkarski igri deklet, ki igrajo odbojko v klubu in pa deklet, ki se odbojkarskih veščin učijo pri urah športa. Z borbenostjo in pravim pristopom do tekmovanja so naša dekleta pokazala, da se lahko ubrani marsikatera žoga in preseneti nasprotnice z uspešnim napadom. V 1. tekmi, s kasnejšimi zmagovalkami medobčinskega turnirja – OŠ Cvetka Golarja, so neubranljivi servisi odločili zmagovalke tekme z 2:0 v nizih. Tekma med OŠ Žiri in OŠ Poljane se je končala z zmago naših deklet z rezultatom 2:0. V odločilni tekmi za 3. mesto so odločale malenkosti. Borbena igra naših deklet in izkušnje nasprotnic so v podaljšani igri veselje prinesle OŠ Ivana Groharja za pičli 2 točki razlike. Naša dekleta so v igri iz niza v niz vidno napredovale in tekmovanje zaključile na končnem 4. mestu.

Za našo šolo so se borile devetošolke: Ava Burjek, Maja Eniko, Alanija Jenko, Nela Pečelin, Aisha Biljali in Neža Poljanšek.

Vsem dekletom čestitke za trud in borbenost.

KOŠARKARJI MEDOBČINSKI PRVAKI

Včeraj popoldne se je v ŠD osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas odvijalo medobčinsko prvenstvo v košarki za starejše dečke.
Vzporedno sta se odvijali dve tekmi, saj je bilo udeleženih kar 6 osnovnošolskih ekip. Naši fantje so se najprej spopadli z vrstniki iz OŠ Škofja Loka Mesto. Slednjim niso niti za trenutek dopustili upanja na zmago ter tekmo zaključili s 23. točkami naskoka. Po zasluženem premoru so nam stali nasproti košarkarji iz OŠ Železniki. Borbena igra ter kolektivnost 11.igralcev sta bila dovolj za novo zmago ter uvrstitev v finale. Tam smo se pomerili z zmagovalcem druge skupine, in sicer športnikom OŠ Ivana Groharja. Vsem se je že poznala utrujenost, a vendar so želje po novi zmagi, levjesrčnost ter izjemno lepe poteze v kolektivni igri Žirovcem prinesle zaslužen pokal in osvojitev naslova medobčinskih prvakov. S tekmovanji tako nadaljujejo na Gorenjskem prvenstvu na Jesenicah, 13. 12. 2023. Čestitke in srečno naprej!

Končni rezultat:
1. mesto OŠ ŽIRI
2. mesto OŠ I. GROHARJA
3. mesto OŠ ŽELEZNIKI
4. mesto OŠ C. GOLAR
5. mesto OŠ I. T. GORENJA VAS
6. mesto OŠ ŠK. L. MESTO

STAREJŠE KOŠARKARICE ZASLUŽENO NA GORENJSKO PRVENSTVO

Danes se je v domači športni dvorani odvijalo medobčinsko tekmovanje v košarki za starejše deklice.
Na prvi tekmi smo bili med predstavnicami OŠ Žiri in OŠ Poljane priča izjemno izenačeni tekmi, ki je na koncu rezultatsko tehtnica nagnila v prid Poljankam, ki so zmagale z rezultatom 30:29.
Tretja sodelujoča ekipa je prihajala iz OŠ I.T. Gorenja vas. Slednje so poskušale nuditi odpor favoriziranim “sosedam”, ki pa niso pustile presenečenja ter dvorano zapustile z drugo zmago.
Zadnja tekma se je tako odigrala med obema zgoraj omenjenima poraženkama. Suveren začetek domačink je razblinil vse dvome o zmagi. Nasprotnice iz OŠ I.T. Gorenja vas pa so poskušale borbeno in brez predaje do zadnje sekunde iztržiti najbolj ugoden izid.
KONČNI VRSTNI RED:
1. mesto: OŠ POLJANE
2. mesto: OŠ ŽIRI
3. mesto: OŠ IVANA TAVČARJA GORENJA VAS
V nadaljevanje tekmovanja (Gorenjsko prvenstvo v Kranju) se uvrstita prvi dve uvrščeni ekipi. Čestitke vsem igralkam za gledljivo igro ter sodelovanje nasploh, saj v zadnjih letih ni več samoumevno, da se na šoli zbere dovolj igralcev ali igralk, ki bi bili pripravljeni sodelovati na takšnih turnirjih. Tudi naša ekipa je bila vidno pomlajena in si za neustrašnost fizično močnejših ter višjih nasprotnic zasluži posebno pohvalo. Zahvalo za športno navijanje pa si absolutno zaslužijo tudi vsi obiskovalci na tribunah.