Starejše košarkarice zaključile v polfinalu

V dopoldanskih urah je v telovadnici OŠ Draga Bajca Vipava potekalo polfinale (skupina Zahod) Košarkarskega Superšolarja za starejša dekleta. Kljub izredno mladi ekipi, v kateri smo imele samo dve igralki letnika 2009, našim košarkaricam nimamo česa očitati. Pravzaprav si zaslužijo ekstra pohvale, saj se fizično močnejših ter višjih nasprotnic niso ustrašile.

Po 1. tekmi, ki se je zaključila z rezultatom 42:56 v korist igralk OŠ Mirana Vilharja Postojna, je sledila tekma proti Ajdovkam. Po izenačeni prvi tretjini je sledil rezultatski preobrat na račun slednjih, ki varne razdalje niso izpustile iz rok. Naša dekleta so se sicer do zadnje sekunde trudila znižati zaostanek, a se jim je poznala utrujenost odigranih dveh zaporednih tekem (32:48).

Prepričana sem, da so se iz turnirja nekaj naučile in bodo izkušnje prenesle v ligaške tekme.

Ekipo so zastopale:
Zala Mali, Alanija Jenko, Hana Kunc, Nika Mravlje, Zoja Mazzini, Neža Markelj, Tisa Šink, Julija Jenko, Julija Plesec, Lin Burjek, Loti Plantan in Vita Pečelin.

KOŠARKARJI OBSTALI V ČETRTFINALU

V dopoldanskem delu so se starejši košarkarji udeležili četrtfinalnega turnirja 8. skupine, ki je potekal v športni dvorani Srednje šole Srečka Kosovela Sežana.

Na prvi tekmi med domačini in učenci OŠ Frana Erjavca, so se zmage veselili slednji. Le-ti so bili premočan nasprotnik tudi za naše fante, ki so z njimi odigrali svojo prvo tekmo (53:35).

Turnir smo zaključili s tekmo proti domačimi košarkarji OŠ Srečka Kosovela Sežana, ki so naše fante povsem nadigrali in zasluženo zmagali z rezultatom 70:38.

Fantje si zaslužijo čestitke za osvojeno 3. mesto, nekaj neuigranosti in izgubljenih žog pa gre pripisati tudi davku preteklih 14 dni – bolezni.

STAREJŠE KOŠARKARICE ZASLUŽENO V POLFINALE

V dopoldanskem času se je na šoli odvijalo četrtfinalno tekmovanje 57. Košarkarskega Superšolarja za starejša dekleta. Žirovke so po začetni negotovosti, ko tudi žoga ni in ni hotela skozi mrežico obroča, nadaljevale suvereno in ekipo iz OŠ Alojzija Šuštarja Ljublana premagale z rezultatom 56:17.

V drugi tekmi sta se med sabo pomerili obe gostujoči ekipi. Nekoliko utrujene, a nič manj borbeno so poraženke prve tekme nadaljevale proti sovrstnicam iz Novega mesta. Slednje so tekmo prevesile sebi v prid v drugi tretjini, ko so si priigrale vidnejšo prednost, ki se je tekom zaključka samo še stopnjevala (42:11).

Medtem ko so se Ljubljančanke odpravljale proti avtobusu z osvojenim 3. mestom, se je pričela zadnja tekma dneva. Pravi pristop domačink od trenutka, ko so stopile na parket je nakazal, da si želijo zmage. Le-ta ni bila ogrožena niti za trenutek. Ekipni duh, super poteze in natančni zaključki metov na koš so našim igralkam prinesli drugo zmago (63:13) ter uvrstitev v polfinalni turnir.

Vsem igralkam čestitamo za prikazano! Bučni podpori s tribun in učiteljem, ki so opravičili izostanek od pouka pa zahvala in priporočilo za naprej.

MLADI ŽIROVSKI MARATONCI EKIPNO DOSEGLI ODLIČNO 3. MESTO

V soboto, 21.10. je potekal tradicionalni 27. Ljubljanski maraton za OŠ, na katerem so sodelovali tudi učenci in učenke naše šole. V tekmovalnem delu od 6. do 9. razreda jih je teklo 35, na Promocijskem teku, na razdalji 600 m, pa 1 prvošolec. Starejši so merili tekaške moči po ulicah Ljubljane na razdalji 1800 m. Najboljše uvrstitve so dosegli: Tara Čadež 7.b (5. mesto), Drejc Pečelin 6.a (7. mesto), Neža Mole 6.a (8. mesto), Tilen Jelenc 6.b (11. mesto),  Ajda Kunc 8.b (13. mesto) in Terezija Praznik 9.b (13. mesto).

Ekipno so mladi tekači in tekačice zasedli odlično 3. mesto in se na odru za zmagovalce razveselili pokala.

Prav vsi tekači  so se borili po najboljših močeh in si zaslužijo čestitke.

Podrobnejše, trenutno neuradne rezultate, si lahko ogledate na spletni povezavi: NEURADNI REZULTATI

GORSKI TEKAČI USPEŠNO ČEZ DRN IN STRN

Danes so se naši ljubitelji atletike ter razgibanih prog udeležili teka po poteh Starega gradu nad Smlednikom. Med številnimi tekmovalci so se Terezija Praznik, Jošt Tavčar, Neža Mole, Iza Mlinar, Drejc Pečelin, Lovro Mlinar in Mihael Bavdaž uspešno izogibali padcem, ki so bili na makedamskih spustih pogosti in se s progo v dolžini 1600 m borili po najboljših močeh. Vsem udeležencem čestitamo za odlične rezultate (povezava bo dodana takoj, ko nam jo posredujejo) ter jim želimo veliko uspeha na naslednjih tekmovanjih. Točno čez en mesec bodo merili moči na Šolskih tekih – Ljubljanskega maratona.

REZULTATI

SUPER IZKUŠNJA MLADIH DOLGOPROGAŠEV

V zgodnjih jutranjih urah smo se podali proti Murski Soboti, kjer je potekalo državno prvenstvo v ekipnem krosu. Dobra volja je očitno pregnala sive oblake saj nas je ob izstopu iz avtobusa ter ves dan spremljalo toplo sonce. Tekmovali smo v 5. kategorijah in se odlično zoperstavljali preostalim udeležencem na razgibani kilometrski progi, ki je imela kot se za kros spodobi travnato površino, mivko, prepreke v obliki hlodov ter klance in spuste.

Do nepozabne izkušnje so prišli Neža Mole, Iza Mlinar, Ula Novak, Drejc Pečelin, Lovro Mlinar, Mihael Bavdaž, Jošt Tavčar, Toni Bogataj, Terezija Praznik, Kaja Kosmač, Neja Skube in Sara Eniko.

Vsem skupaj čestitamo za borben tek ter jim želimo uspehov na naslednjih atletskih tekmovanjih.

REZULTATI