Šolsko tekmovanje iz znanja nemščine

V mesecu novembru je bilo šolsko tekmovanje iz znanja nemščine. Udeležilo se ga je 6 devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina. Pri reševanju zahtevnih nalog sta se najbolj izkazala Urh Mur 9.b in Žiga Kunc 9.c, ki sta dosegla bronasto priznanje. Urh Mur pa se lahko udeleži tudi državnega tekmovanja v mesecu marcu.

Čestitke.

Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za devetošolce

14. novembra se je 23 devetošolcev naše šole pomerilo v znanju angleškega jezika. Bronasto priznanje so si prislužili:

Jošt Erznožnik, Jurij Erznožnik, Urh Mur, Miša Starman, Žiga Kunc, Zala Tušek, Maja Govekar, Jerica Jesenko, Petra Kolenc Jereb, Lana Oblak, Žan Mai Matjašec, Taja Vončina, Taj Zupan in Ajda Jereb.

Prvih deset tekmovalcev bo našo šolo zastopalo na območnem tekmovanju, dne 15. januarja 2020,  v Cerkljah na Gorenjskem.

Čestitamo.

Mentorica Betka Pišlar

Tekmovanje iz kemijskih poskusov – MEHURČKI

V mesecu novembru je potekalo izbirno tekmovanje iz praktične izvedbe kemijskih inovativnih poskusov. Tudi učenci naše šole so bili inovativni pri dveh poskusih in sicer:

1. poskus:” Razstrupljanje strupenih plinov s pomočjo drugih kemikalij”; avtor Urh Mur iz 9.A razreda
  2. poskus: “Voda spremeni barvo na ukaz”; avtorji: Sara Ferreira, Rebeka Cankar in Jon Slabe iz 8.A razreda

Osvojili so bronasto priznanje  med 20 najbolje ocenjenimi poskusi in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 6.12.2019 na gimnaziji Moste v Ljubljani.

Iskrene čestitke vsem in držimo pesti za nadaljevanje inovativnosti.

Šolsko tekmovanje iz biologije

Šolskega tekmovanja iz biologije na temo ČLOVEŠKA RIBICA IN JAMSKI EKOSISTEM, ki je potekalo 16. 10. 2019, se je udeležilo 16 učencev iz 8. in 9. razredov.

Dobitnika  BRONASTEGA PRIZNANJA sta Rok Filipič iz 9. a in Larisa Režen iz 9. b  razreda.

Iskrene čestitke!

Državnega tekmovanja se bo udeležil Rok Filipič. Želimo mu, da tudi na državnem preizkusu pokaže  veliko znanja in doseže dober rezultat.

TEKMOVANJE IZ LOGIKE

V četrtek, 26. septembra 2019, je potekalo šolsko tekmovanje iz logike, na katerem so sodelovali tudi  učenci od 4. do 9. razreda naše šole.

Seznam  učencev, ki so osvojili bronasto priznanje na šolskem tekmovanju,  je na spletni strani https://www.zotks.si/logika/rezultati.

Najuspešnejši učenci sedmih, osmih in devetih razredov so se uvrstili na državno tekmovanje. To so:

Elin Malavašič,  Anže Kopač,  Lenča Miklavčič,  Alja Deronja iz 7. razreda,

Sara Ferreira, Rebeka Cankar,  Lenart Erznožnik iz 8. razreda ter

Nika Dolenec,  Benedikt Praznik, Andraž Sedej in Nejc Malavašič iz 9. razreda.

Tudi na državnem tekmovanju, ki je bilo letos v soboto 19. oktobra na OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas so, so se naši učenci odlično izkazali.

ZLATO PRIZNANJE so osvojile: Sara Ferreira, Rebeka Cankar ter Nika Dolenec.

SREBRNO PRIZNANJE pa Lenart Erznožnik.

Iskrene čestitke za dosežene rezultate!

Šolsko tekmovanje iz sladkorne bolezni

V petek, 11. 10. 2019 je potekalo 21. šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Na njem je sodelovalo 42 učencev, ki so dokazali, da o tej bolezni veliko vedo.

Učenci, ki prejmejo bronasto priznanje so Anja Jurca, Neža Plesec in Sara Ferreira iz 8. razreda  ter Larisa Režen, Petra Kolenc Jereb, Miša Starman, Neja Bogataj, Tjaša Bogataj in Jošt Erznožnik iz 9. razreda..

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen rezultat. Posebno pohvalo zasluži Larisa Režen, ki je pokazala največ znanja, za uvrstitev na državno tekmovanje pa ji je zmanjkala le točka.

Stran 1 od 1012345...10...Zadnja »