Na pustno soboto, 22. februarja 2020, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju. Na tekmovanju se zberejo najboljši tekmovalci iz vse Slovenije, ki se preizkusijo v računanju na pamet in poskušajo pokazati svoje znanje računanja v različnih matematičnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Državnega tekmovanja sta se letos skupaj z mentorico prvič udeležili kar dve učenki naše šole in sicer Zarja Kopač iz 5.a in Rebeka Cankar iz 8.b razreda. Zarja je tekmovala v kategoriji 4. in 5. razred, Rebeka pa v kategoriji 8. in 9. razred. V hudi konkurenci smo s svojimi osebnimi rekordi dokazali, da tudi Osnovna šola Žiri sodi v sam vrh hitrega in zanesljivega računanja.

Čestitke tekmovalkama – naj X ne ostane samo za pirate 😉

Šolsko tekmovanje iz znanja FIZIKE

Šolskega tekmovanja iz znanja fizike se je v sredo, 5.2.20202 udeležilo trinajst učencev osmih razredov ter sedem učencev devetih razredov. Najuspešnejši štirje učenci osmih razredov:  Rebeka Cankar, Lenart Erznožnik, Sara Ferreira iz 8.B ter Luka Perić iz 8.C ter najuspešnejša devetih razredov: Urh Mur ter Nejc Malavašič iz 9.B, so dosegli bronasta Stefanova priznanja ter možnost sodelovanja na področnem tekmovanju, ki bo potekalo 27. marca 2020.

Čestitamo!

Področno tekmovanje iz zgodovine

Znani so rezultati s področnega tekmovanja v znanju zgodovine. V poznavanju prazgodovine na Slovenskem so se najbolje izkazali učenci in učenke: Benedikt Praznik, Rok Filipič iz 9. a, Taja Vončina iz 9. c in Anja Jurca iz 8. a. Osvojili so srebrno priznanje. Našo šolo sta zastopala tudi Žiga Kunc in Maja Govekar iz 9. c.

Mentorica: Vlasta Pečelin

Rezultati tekmovanja za  bronasto Preglovo priznanje iz znanja kemije

Rezultati tekmovanja za bronasto Preglovo priznanje iz znanja kemije

Tudi letos je na šoli 20. 01. 2020 potekalo šolsko tekmovanje iz znanja kemije. Podelili bomo 4. bronasta Preglova priznanja, osmošolkama Rebeki C. in Sari F. in devetošolcema Urhu M.in Nejcu M.

Najboljši se bodo v soboto, 4. 4. 2020 udeležili državnega tekmovanja v Križah pri Tržiču in se potegovali za srebrno oz. zlato Preglovo priznanje. To so: Urh Mur iz 9.r ter Sara Ferreira in Rebeka Cankar iz 8.r.

Čestitke vsem nagrajencem in pogumno ter uspešno pot vnaprej,

mentorica Lili Justin

Košarkarice obstale v četrfinalu

Na OŠ Žiri se je danes odvijalo četrtfinale 7. skupine starejših deklic. Po silovitem začetku igralk OŠ Šturje, so se domačinke v drugi tretjini uspele približati in do zadnje minute tekme enakovredno držati priključek. Nekaj napak v odločilnih minutah in uspešno realizirani protinapadi gostujočih igralk, so slednjim prinesle prvo zmago na turnirju.

V drugi tekmi so od prve minute naprej vajeti v rokah držale igralke OŠ Šmarje –Sap. Povsem so nadigrale nasprotnice iz OŠ Šturje in se veselile svoje prve zmage.

V odločilno tretjo tekmo so domačinke štartale zelo odločno in v prvih minutah vodile z rezultatom 6 : 2. Nato pa so se »prebudile« nasprotnice in v nadaljevanju uspešno zaključevale z napadi ter povedle z nekaj koši razlike. Domača ekipa se je kljub svoji mladosti izjemno trudila izenačiti zaostanek vendar so jim pošle moči, tako da se je ekipa iz OŠ Šmarje – Sap veselila druge zmage.

Vse pohvale domačinkam, ki so sestavile ekipo s precej mlajšimi dekleti in se bile pripravljene boriti s starejšimi vrstnicami pretežno iz 9. razredov!

V nadaljnje tekmovanje se uvrsti prvo uvrščena ekipa. Iskrene čestitke.
Rezultati:
1. tekma: OŠ ŽIRI : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA = 31 : 34
2. tekma: OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ ŠMARJE – SAP = 14 : 34
3. tekma: OŠ ŽIRI : OŠ ŠMARJE – SAP = 41 : 53
Stran 1 od 2912345...1020...Zadnja »