Tekmovanje za Cankarjevo priznanje

V mesecu novembru je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje z naslovom Vedre bližine med nami. Od 4 . do 9. razreda je na naši šoli skupaj tekmovalo 82 učencev; kar 36 jih je prejelo bronasto priznanje. Po posameznih kategorijah so brali in razmišljali o vsebini knjig Kakšno drevo zraste iz mačka, Kozlovska sodba v Višnji Gori, Predpravljice in Popovedke ter Gremo mi v tri krasne. Najboljši tekmovalci iz 8. in 9. razreda so se 9. decembra udeležili območnega tekmovanja. To so bili Mihael Praznik in Nejc Novak iz 8. razreda ter Živa Grošelj, Alja Deronja in Lenča Miklavčič iz 9. razreda. Mihael je dosegel najvišje število točk v svoji kategoriji, poleg njega pa so si srebrno priznanje prislužili še Nejc, Živa in Lenča. Osmošolca Mihael in Nejc sta se uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki bo 12. februarja. Tekmovalcem, ki so se preizkusili v pisanju spisa na podlagi prebranih knjig in  vanj vključili svoja mnenja, občutke ter znanja, čestitamo oz. upamo na čim več ustvarjalnosti tudi v prihodnje. Vsem pa želimo čim bližjo vedrino. Med nami!

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

Najboljše poznavanje teme letošnjega tekmovanja, z naslovom Rimski vsakdan na slovenskih tleh, so izkazali učenci: Nejc Filipič, Mihael Praznik (8. r. ), Tinkara Mur, Nina Bogataj in Alja Deronja (9. r). Osvojili so bronasto priznanje. Učenca Nejc Filipič in Mihael Praznik bosta našo šolo zastopala tudi na državnem tekmovanju. Čestitke!

Zaključili tekmovanje iz biologije

Državno tekmovanje na temo PAJKOVCI je po osnovnih šolah potekalo v petek, 3. 12. 2021. Učenka Alja Deronja iz 9. razreda se je spoprijela z zelo zahtevnimi tekmovalnimi nalogami in pokazala veliko znanja iz življenja osmeronogih členonožcev. Za dosežen rezultat prejme srebrno Proteusovo priznanje.

Anja, iskrene čestitke!

Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za osmošolce in devetošolce

V novembru so se učenci osmih in devetih razredov pomerili v znanju angleškega jezika. Tekmovalo je petnajst učencev iz devetega razreda, bronasto priznanje so si prislužili: Živa Grošelj, Pia Oblak, Alja Deronja, Ana Mali, Ajda Frlic, Ajda Grošelj, Ožbej Naglič, Anže Jelovčan, Anže Kopač in Peter Šenk.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo šestnajst osmošolcev, bronasto priznanje so dobili: Sara Eniko, Oskar Erznožnik, Ian Timotej Poljak, Gaber Baldasin, Neja Peternel, Izadora Kopač, Ema Jesenko, Zoja Zupančič in Jaka Erznožnik.

Čestitamo vsem tekmovalcem.

Zlato priznanje na tekmovanju iz logike

Z objavo uradnih rezultatov se je končalo letošnje tekmovanje iz logike, na katerem je učenec 9. razreda Anže Kopač dosegel 4. mesto v državi.

Sicer pa se je šolskega tekmovanja, ki je potekalo v četrtek, 23. 9. 2021, udeležilo 95 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto priznanje je osvojilo 49 učencev.

Najuspešnejše učenke 7. razredov (Anja Razingar, Lucija Petrovčič, Zarja Kopač, Maja Eniko, Terezija Praznik in Kristina Cankar) so se uvrstile na državno tekmovanje, ki je potekalo na naši šoli v soboto, 13. 11. 2021.

Učenka Terezija Praznik je osvojila SREBRNO priznanje.

Najuspešnejši učenci 8. in 9. razredov so morali svoje znanje najprej pokazati na regijskem in nato še na državnem tekmovanju. Na regijsko tekmovanje so se uvrstili trije tekmovalci 8. razreda (2 učenca se tekmovanja zaradi karantene nista udeležila) in 6 tekmovalcev 9. razreda.

Državnega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 6. 11. 2021, so se udeležili naslednji učenci:

1. razred: Mija Novak
  2. razred: Anže Kopač, Alja Deronja in Tomo Trček

Vsi učenci so se na državnem tekmovanju zelo izkazali.

SREBRNO PRIZNANJE so osvojili Mija Novak, Alja Deronja in Tomo Trček.

Anže Kopač pa je s svojim uspehom dosegel ZLATO PRIZNANJE.

ČESTITAMO!