V soboto 20.5. 2023 je potekalo sklepno dejanje tekmovanj v znanju fizike – državno tekmovanje. V letošnjem šolskem letu smo imeli rekordno število tekmovalcev, saj se je šolskega tekmovanja udeležilo devet osmošolcev ter kar 23 devetošolcev. Najuspešnejši: osmošolci: Kristina Cankar, Tara Krvina ter Zala Mali, devetošolci: Izadora Kopač, Timotej Ian Poljak, Sara Naglič, Kaja Podlesek, Oskar Erznožnik, Nejc Filipič ter Mihael Praznik so si pridobili pravico zastopanja naše šole na področnem tekmovanju, kjer so se odlično odrezali, pridobili devet bronastih Stefanovih priznanj. Štirje učenci naša šole so si z odličnim reševanjem nalog pridobili možnost tekmovanja na državnem tekmovanju, kamor se je uvrstilo 130 osmošolcev ter 132 devetošolcev. Na državnem tekmovanju so reševali zahtevne teoretične naloge ter fizikalni poskus.

Izadora Kopač je zelo uspešno šolsko leto zaokrožila s tretjim mestom v fiziki v državi, zlatim Stefanovim priznanjem, njen uspeh na državnem tekmovanju je dopolnil Timotej Ian Poljak s srebrnim priznanjem. Mihaelu ter Kristini pa je žal zmanjkalo nekaj točk do državnega priznanja.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem ter lepe zaslužene počitnice!