“V začetku je bila beseda. Če je bila topla, je imel gotovo Ježek prste vmes.”  (R. Zavrtanik)

In zagotovo je imel Ježek prste vmes pri šolski proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti, s katero smo se poslovili od šolskih klopi v letu 2023.
S svojimi toplimi, bodičastimi besedami je Ježek vedno znal zbuditi veselje v ljudeh in prižgati iskrico v očeh. Z nekaj groši fantazije in njegovimi pesmimi smo to poskušali predati tudi na proslavi, ki je bila namenjena 26. decembru, dnevu samostojnosti in enotnosti, dnevu, ko je naš narod enotno stopil skupaj in sledil svoji želji po samostojni državi.

Čeprav včasih zgleda, da je na Zemlji vse narobe, lahko s prijaznostjo, sočutjem in dobrimi deli premagujemo zlo in sovraštvo. Nismo sami in skupaj zmoremo več.
Zahvaljujemo se vsem nastopajočim in vsem, ki so nam pomagali, da je proslava zaživela na odru žirovske kino dvorane.

Želimo vam mirne in prijetne praznične dni. Preživite jih v krogu tistih, ki jih imate najraje, ob skupnih doživetjih, igrah, mogoče celo snegu … Majhne stvari prinašajo največje veselje.
In na Zemlji bo spet vse prav.

Srečno!