Na spletni strani Zveze za tehnično kulturo Slovenije je objavljena razveseljujoča novica.

Izadori Kopač za izkazano izredno znanje iz srca čestitamo in ji želimo mnogo navdiha !

Novica iz dne 29.6.2022

Prvi izbirni preizkus za IJSO 2022 končan

Med 16. in 22. junijem so na Pedagoški in Biotehniški fakulteti (Oddelek za biologijo) Univerze v Ljubljani potekale prve intenzivne priprave okoli šestdesetih mladih osmo- in devetošolcev za uvrstitev na 19. Mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado – The International Junior Science Olympiad 2022 (IJSO 2022). Po zaključku priprav so z reševanjem nalog s področij fizike, kemije in biologije opravili prvi izbirni preizkus. Na druge priprave, ki bodo konec avgusta v Trenti, bomo tako povabili dvanajst najboljših učenk in učencev s prvega izbirnega preizkusa, kateri se bodo na koncu v znanju pomerili za dve tričlanski ekipi, ki bosta Slovenijo zastopali na IJSO 2022.

Največ znanja so na prvem izbirnem preizkusu pokazali (po abecedi): Jan Bavdek (9. razred, OŠ Jakoba Aljaža Kranj), Tifani Bergel (9. razred, OŠ 16. decembra, Mojstrana), Maj Bombek (9. razred, OŠ Tabor I Maribor), Martin Alojz Flisar (9. razred, OŠ Prežihovega Voranca, Ljubljana), Blaž Gašperlin (9. razred, OŠ Franceta Prešerna Kranj), Lara Kodermac (9. razred, OŠ Spodnja Šiška, Ljubljana), Izadora Kopač (8. razred, OŠ Žiri), Erika Košuta Robba (9. razred, Osnovna šola Danile Kumar), Rok Lavrič (8. razred, OŠ Toneta Pavčka, Mirna Peč), Anže Markovič (9. razred, OŠ Milana Šuštaršiča, Ljubljana), Primož Markovič (8. razred, OŠ Milana Šuštaršiča, Ljubljana) in Svit Miklavčič (9. razred, OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja, Ljubljana).

Slovenija bo s svojima ekipama osnovnošolcev na olimpijadi sodelovala tretjič. Sodelovanje, priprave in izbor ekip je skupni projekt ZOTKS in Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije (DMFA). Olimpijada bo potekala med 1. in 12. decembrom v Kijevu.

sreda, 29. junij 2022