V sredo pred prvomajskimi počitnicami smo na šoli praznovali zaključek bralne značke. Kar 428 učencev od 1. do 9. razreda si je zaslužilo priznanje za uspešno opravljeno bralno značko! Ob tej priložnosti nas je obiskal poseben gost – igralec, televizijski voditelj in recitator Pavle Ravnohrib. Pogovor z njim je vodil Benedikt Praznik. Pavle Ravnohrib je najprej pohvalil šolski dramski krožek pod mentorstvom Petre Novak, pripravili so nam namreč zabavno in “odgovorno” predstavo o Zlatolaski in Rdeči Kapici.

Pavle Ravnohrib se je izkazal za zanimivega sogovornika. Povedal nam je nekaj o svoji mladosti, o poklicu igralca, pa tudi utrinke iz zakulisja snemanja nadaljevanke Usodno vino.

Voditeljici Mirjam in Tjaši je pomagal podeliti priznanja. Za recitacijo sta poskrbela Alja in Žan Luka iz 4. razreda, za glasbeni vložek pa kitarista Rebeka in Timotej iz 5. razreda. Vsekakor je bila prireditev odlična popotnica v praznike in tudi v naslednje bralno leto!