Šolar na smuči je vseslovenski projekt smučarskega ozaveščanja otrok pod okriljem Smučarske zveze Slovenije. V organizaciji SD Novinar in našega učitelja Miha Mlinarja, smo se ga udeležili tudi četrtošolci naše šole, in sicer v sredo, 1. 3. 2023. Kljub nekoliko slabšemu vremenu, je bila za nas smučarski dan popoln. Za tiste, ki so se prvič spoprijeli s smučarskimi strminami, so poskrbeli učitelji smučanja ŠD Novinar. Vsi ostali, že preizkušeni smučarji, pa so strmino premagovali hitro in brez večjih težav skupaj z učitelji smučanja uč. Mihom, uč. Jasmino in uč. Marijanom. Za zadnje metle pa smo bile razredničarke in uč. Eva. Hvala še enkrat učitelju Mihu za organizacijo tega lepega športnega dne.