V šolo naj pridejo le zdravi učenci z maskami. Za obiskovalce šole je namenjen novi vhod, s parkirišča za cerkvijo. Imeti morajo potrdilo PTC.

Prvi razredi začnejo ob 8.15 v stari telovadnici kjer bo sprejem s programom.

1.a vhod skozi garderobe,

1.b vhod pod stopniščem na tribune

1.c gredo na tribune

Po sprejemu odidejo učenci z učiteljicami v razrede – brez staršev.

Učenci od 2. do 5. razreda uporabljajo vhod iz šolskega parka (pri Katerniku) in začnejo ob 8.00. V šolo pridejo 10 minut pred pričetkom pouka. S seboj naj prinesejo vse šolske potrebščine.

Za učence od 6. do 9. razreda je vhod pri Elektru in začnejo ob 8.00. V šolo pridejo 10 minut pred pričetkom pouka, obuti odidejo v matične razrede in tam počakajo razrednike.

Prvi dve uri sta razredni uri. Razredniki razdelijo učencem ključe in z njimi gredo v garderobe po naslednjem razporedu:

8.15 učenci 9.c:             8.20 učenci 9.b              8.30 učenci 9.a

8.35 učenci 8.c               8.40 učenci 8.b               8.45 učenci 8.a

8.50 učenci 7.c               8.55 učenci 7.b               9.00 učenci 7.a

9.05 učenci 6.c               9.10 učenci 6.b               9.15 učenci 6.a

Vsi učenci naj v garderobe odhajajo po desni strani hodnikov in stopnic, pazijo na medsebojno razdaljo ter obvezno uporabljajo maske. Enako velja za vsako gibanje po šoli izven učilnic. Učenci ne zapuščajo matičnih učilnic.

Vozači: vozni red ostaja enak kot lansko šolsko leto in je objavljen na spletni strani šole. Vsi vozači morajo uporabljati v vozilu masko. Tudi prvi šolski dan so odhodi po voznem redu.

Oddelek podaljšanega bivanja: starši pridete po učence 20 minut pred uro ali 10 minut čez uro, pred isti vhod, skozi katerega vstopajo učenci v šolo.

Za učence 5. razredov podaljšanega bivanja ne bo.

Vsi učenci nevozači naj odidejo domov takoj po pouku oziroma po kosilu.

Vsem skupaj želim miren in uspešen začetek novega šolskega leta in ostanite zdravi!

Ravnatelj: Marijan Žakelj