Vabimo vas na zelo zanimivo in aktualno predavanje z naslovom „Sladkor – karies – sladkorna tip 2“. Zobozdravnica Vilma Šifrar Eniko nam bo predstavila:

– kako sladki izdelki botrujejo propadu naših zob,

– vsebnost sladkorja v naši vsakodnevni prehrani (konkretni primeri),

– osnovne pripomočke za čiščenje zob in njihovo uporabo,

– primere hujših ortodontskih anomalij, katerim bi se lahko zelo enostavno izognili ali pa jih vsaj omilili s pravočasnim in pravilnim ukrepanjem (kar lahko storijo samo starši),

– prvo pomoč pri poškodbi ali izbitju stalnih zob in poškodbe, ki jih povzročijo modni dodatki v ustni votlini.

Predavanje bo v četrtek, 16. februarja 2017, ob 17. uri v glasbeni učilnici 319. Celotno predavanje poteka ob gledanju posnetkov iz vsakdanje prakse, zato priporočamo vsem, ki za gledanje televizije potrebujete očala, da jih ne pozabite doma.

Ker je vsebina zelo aktualna za vse nas (ne glede na starost otrok), vas vabimo, da se predavanja udeležite v čim večjem številu.