Za nami je čudovit prvi pohod  skozi Zalo, ki smo ga z učenci, ki so se v letošnjem šolskem letu odločili za obiskovanje planinskega krožka, opravili v petek, 28. 09. 2018. Kombija sta nas izpred šole odpeljala do domačije Pr’ Bukovc na Žirovskem Vrhu, nato po asfaltirani panoramski cesti, v smeri Golega Vrha. Čez 1,5 km, smo pri smerokazu, peš krenili levo v gozd in se odpravili v osrčje Zale. Učenci so hojo pričeli v veselem in kar hitrem pohodnem tempu. Med potjo smo sledili zelenim markacijam mimo velikanskih mravljišč, ki so jih na poti zgradile gozdne mravlje. Pot se je od tu nadaljevala mimo najvišje točke Zale – 899 m nadmorske višine ,do čudovite gozdne jase, namenjene igri in počitku. Tu se naša pot še ni končala, saj smo po sledeh medvedovih šap krenili po klancu navzdol, dokler se pred nami nista pojavila mahovita medvedka Štefka in mali medved. Učenci so si ju z zanimanjem ogledali, ju potipali, nekaj besed pa smo namenili tudi njuni izdelavi in zgodovini. Pot smo zaokrožili mimo majhnega mostička nazaj na gozdno jaso, kjer je sledila malica in zabavne sprostitvene dejavnosti. Učenci so lahko zaigrali na leseno glasbilo narejeno  iz različnih drevesnih vrst, si ogledali gozdno hišico ter se sprehodili po njej, se gugali na gugalnicah, prav vsi pa so se pogumno spustili tudi po jeklenici –  ziplinu. Dobre volje in polni lepih vtisov ter druženja smo se nato vrnili v Žiri, kjer se že veselimo naslednjega planinskega pohoda.

Planinski pozdrav, Andreja Mlinar