Spoštovani starši!

Gotovo veste, da je stanje okužb s Covid-19 v Sloveniji izjemno resno, celo kritično. Ljudje umirajo, mnogi imajo posledice še dolgo po okužbi. Tudi otroci niso varni pred težkim potekom bolezni. Dostop do zdravstvene oskrbe je zaradi obremenjenosti zdravstvenega sistema okrnjen, za mnoge celo onemogočen. Stanje je tako resno, da smo vsi po svojih močeh dolžni prispevati k preprečevanju širjenja okužb.

Ukrepi niso prijetni za nikogar, a v šoli smo dolžni zagotoviti varno okolje za vse učence in zaposlene in prispevati k izboljšanju stanja v družbi.

Vlada Republike Slovenije je z Odlokom o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 določila:

1. da je v šoli in vrtcu obvezna pravilna uporaba zaščitne maske, razen za:
  • otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
  • vzgojitelje predšolskih otrok in pomočnike vzgojiteljev pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
  • govornike v zaprtih javnih prostorih, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 3 metre,
  • nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah,
  • osebe, ki izvajajo športno vadbo,
  • učence pri pouku športa.
  1. da se morajo učenci v šoli obvezno samotestirati s HAG testi, ki jih starši lahko dobite v lekarnah.
  2. da morajo starši za učence podati predhodno pisno soglasje oziroma nesoglasje k izvajanju testiranja s testi HAG za samotestiranje,
  3. da se bodo učenci, ki ne bodo upoštevali teh ukrepov, šolali na daljavo, od doma. Zanje bo šola pripravila minimalne pogoje, da se bodo lahko izobraževali na daljavo.
  4. da je izvajanje začetka samotestiranja odloženo do srede, 17. novembra 2021.

Odlok je dosegljiv na naslovu http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2622, sprememba pa je bila objavljena v Uradnem listu št. 177 (https://www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur/u2021177.pdf).

Tukaj lahko dobite soglasje.

Glede na navedeno smo se odločili, da

• bomo vztrajali pri nošenju mask,
  • bomo organizirali samotestiranje vseh učencev.

Učencem, ki bodo odklanjali upoštevanje ukrepov, bomo omogočili izobraževanje na daljavo.

Marijan Žakelj, ravnatelj OŠ Žiri