V letu 2014 se je naša šola pobratila s srbsko OŠ Vožd Karađorđe iz Jakova. Njihovo šolo smo že večkrat obiskali in se z našimi učenkami udeležili mednarodnega turnirja v odbojki, ki ga organizirajo v okviru njihovega tedna šole. Letos smo se odločili, da tudi mi povabimo nekaj učiteljev in učencev njihove šole, da spoznajo našo šolo in kraj. Obiskali so nas ravnateljica, 3 učiteljice in učitelj, ter 9 učenk in 2 učenca. Srbske učence so gostile družine učencev naše šole.

Gostom smo razkazali šolo, čipkarsko oddelek, nov stadion in gradnjo nove športne dvorane.  Po ogledu šole smo se odpravili v nordijski center v Račevi, kjer nam je Smučarski skakalni klub Alpina prikazal uradni trening, nas z vzpenjačo peljal na vrh skakalnic, kjer je čudovit razgled na naše okoliške hribe.

V petek so učitelji hospitirali pri učnih urah, učenci pa so bili pri pouku s svojimi gostitelji. Po tretji šolski uri smo se vsi udeležili proslave ob posaditvi lipe ob 100-letnici konca 1.svetovne vojne, potem pa so nam srbski gostje zapeli in predstavili še njihovo šolo in kraj Jakovo. Po predstavitvi je sledila prijateljska tekma v odbojki. Popoldne in sobotno dopoldne so imeli gostje z gostitelji prosto. Spoznavali so dejavnosti naših otrok, kraj Žiri in nekateri tudi ostale kraje Slovenije. Menim, da je bil obisk gostov iz Srbije posebno doživetje, saj smo skupaj premagovali jezikovne zagate in stkali nove prijateljske vezi.

Ob tej priložnosti bi se najlepše zahvalila vsem gostujočim družinam.

Srbski kolegi so mi sporočili, da so se vrnili polnih lepih vtisov.

Barbara Tutta