23. aprila praznujemo svetovni dan knjige. V sklopu tega dneva že vrsto let poteka mednarodni projekt NOČ KNJIGE, ki se v Sloveniji odvija šesto leto. In letos smo se mu pridružili tudi na naši šoli. Tako smo v torek, 23. aprila 2019, z učenci pozno popoldne in večer namenili druženju ob knjigi.

Dejavnosti smo začeli z izjemnimi ljudmi, ki so oblikovali naš svet, nato pa skupaj raziskovali knjigo Nike Kovač Pogumne punce. Ugotavljali smo, kako so posamezne ženske, kot so Rosa Parks, Marie Curie, Ivana Kobilca, Franja Bojc Bidovec, Emmy Noether in številne druge spreminjale naš svet in s svojimi dejanji prispevale k pomembnim spremembam v družbi.

V nadaljevanju smo ustvarjali recept za pogum, sestavljali knjižni jedilnik in seznam naj knjig za mladostnike. Seveda smo poiskali tudi naše moči in posebnosti, ki nas delajo izjemne – kdo ve, mogoče tudi mi z majhnimi koraki nekoč spremenimo svet.

V zadnjem delu druženja pa smo dobili obisk, saj se nam je pridružila avtorica knjige Pogumne punce Nika Kovač. V pogovoru z njo smo izvedeli marsikaj zanimivega – o nastajanju knjige, izboru zgodb, njenem pogledu na svet in nadaljnjih načrtih ter izzivih, ki si jih je zadala.

Kot bi mignil, je bila ura deset zvečer in čeprav bi lahko druženje nadaljevali še pozno v noč, so nas naslednji dan v šoli čakali novi izzivi, zato smo se zadovoljni odpravili domov nabirat moči za nov dan – in kontrolne naloge 😉