V torek, 26. maja 2020, je kljub trenutnim razmeram preko video sestankov potekalo tekmovanje Mladih raziskovalcev Gorenjske. Z naše šole se ga je udeležilo kar 26 učencev, ki so pod mentorstvom 9 mentorjev izdelali 12 raziskovalnih nalog z različnih tematskih področij.

Naši raziskovalci so se ponovno odlično odrezali, saj se je kar devet nalog uvrstilo v prvi  krog državnega srečanja, ki bo predvidoma še ta mesec. Vse raziskovalne naloge: Analema (Nika Dolenec, Jerica Jesenko in Urh Mur), Izboljšava APN 6 Alpino (Vid Žakelj in Anže Buh); E-kolo – razvada ali užitek (Jakob Trček, Tian Istenič, Jan Gantar); Strah je lahko tvoj prijatelj (Mirjam Tratnik); Malo denarja … malo barve (Neja Bogataj in Larisa Režen); Domače naloge – Nujno ali nenujno zlo (Nina Bogataj in Špela Pisk); Vi imate pa kar dva (Anja Jurca, Špela Potočnik, Lara Bogataj); Rastemo s knjigo (?) (Eva Strel in Zoja Ikič); Mlaji (Živa Grošelj, Elin Malavašič, Lenča Miklavčič); Vloga hišnih ljubljenčkov v življenju osnovnošolca (Ana Mali in Sara Kosmač)Zdrava prehrana in gibanje vsak dan preženeta težave stran (Katarina Naglič in Petra Naglič); S čim po fasn’go? (Alja Deronja) si boste lahko ogledali pod zavihkom Mladi raziskovalci – izdelane naloge. Vsem raziskovalcem in njihovim mentorjem čestitamo za odlično izdelane naloge, tistim, ki so se uvrstili na državno srečanje, pa čim več uspeha.