V sredo, 6. 6. 2018, se je v Žalcu odvijal Festival športa mladih, ki je gostil tudi finale državnega šolskega tekmovanja osnovnih šol v atletiki. Poln stadion otrok in spremljevalcev, vse mogoče dodatne popestritvene dejavnosti, znani obrazi iz sveta športa, pokal, ki so ga dvignili letos naši zlati košarkarji in izjemno vzdušje, je le kratek opis celotnega dogajanja. Tudi tokrat je bila OŠ Žiri zraven. Letos sta nas zastopala dva sedmošolca, Žiga Kunc in Gašper Žakelj. V vročini in pred polnim stadionom sta oba preizkusila moči s sovrstniki, ki so aktivni v atletiki skoraj vsak dan. Prvi je nastopil Žiga, ki je z rezultatom 45,80 v teku na 300 metrov osvojil 21. mesto. Tekel je odlično, ampak malce zaostal za rezultatom iz gorenjskega prvenstva kjer je osvojil 1. mesto. Tokrat so mu nasproti stali zares neverjetni konkurenti, tako da je njegov dosežek zavidanja vreden. Takoj za njim je v skoku v daljino z zaleta nastopil še Gašper. Že v prvem skoku, dolgem 542 cm in osebnim rekordom, je pokazal konkurentom svojo moč. Drugi skok je meril že 544 cm in počasi smo vsi trije začeli verjeti tudi v odličje…. in nismo se motili. Gašper je osvojil končno 3. mesto in veselje se je začelo. Iskrene čestitke obema, ker je že samo nastop na tako velikem tekmovanju nagrada za delo, ki ga kažeta oba fanta tudi v šoli. BRAVO!