Šolsko tekmovanje v znanju klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič

V petek, 3. 3. 2023, je v Čipkarski šoli Žiri potekalo Šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič. Udeležilo se ga je 15 učenk, ki so se preizkusile v štirih različnih tekmovalnih nalogah.

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo v Idriji v okviru prireditev Festivala idrijske čipke, se uvrstita TIA BURNIK in MIA JANKOVEC v tekmovalni nalogi RIS Z NOTRANJIMI IN ZUNANJIM POSTAVKI; JULIJA TAVČAR v tekmovalni nalogi SUKANE SLINCE; TEREZIJA PRAZNIK, KRISTINA CANKAR in NINA MAZZINI v tekmovalni nalogi IDRIJSKI RIS ter EVA PEČELIN v tekmovalni nalogi PAJKI S PLATNOM.

Poleg zgoraj zapisanih bronasto priznanje za šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja dobijo še ELA LUKANČIČ, JONA KRISTAN in MAJA SOTLAR.

Tekmovalkam in mentorici Branki Grošelj čestitamo ter jim želimo uspešno klekljanje tudi  na državnem tekmovanju v Idriji v mesecu juniju.