TEHNIŠKI  DAN – EKOLOGIJA,   čiščenje   okolja

sobota, 7.  april,  2018

8.00  razredna ura – EKOLOGIJA za učence 1., 2. in 3. razreda, ob 9.00 malica, ob 9.20 PRIREDITEV v DPD Svoboda, po prireditvi čistilna akcija po spodnjem razporedu

1. a, b, c Celotna okolica šole (sprazniti koše v kontejner), zelenica pred  novim  delom šole, šolski park, stadion (Sedej Polonca, Istenič Marija, Mlinar Andreja,  Mlakar Gabrijela, Klemenčič Rok)
2. a, b, c

Strojarska do čistilne naprave, do mosta na Ledinici, desno do Župana,  po strani desni do šole

(Albreht Sonja, Reven Karmen, Jelenc Irena, Dolenc Breda, Klara Eniko, Bolčina Nives)

3. a, b, c Partizanska cesta (do Beštra), cesta Pod griči do Jezernice;
Čevljarska mimo igrišča  do mostu čez Rakulščico,
cesta Pod griči do Jezernice; ob Jezernici do AS Freliha
(Podgornik Mateja, Bremec M. Petra, Ušeničnik Jana, Mojca Žakelj, Jereb Branka +  član RD Žiri)

– 8.00 PRIREDITEV v DPD Svoboda za 4. do 9. razred, od 9.00 do 9.20 malica, od 9.30 dalje čistilna akcija po spodnjem razporedu

4. a, b, c

Rakulščica  od Sreča Gabra do izliva v Soro

(Markelj Nataša, Beovič Edita, Jurman Martina, Burnik Francka, Tušar Urška + član RD Žiri)

5. a, b, c

Plastuhova grapa od mostička do izliva v Račevo

(Treven Mojca, Krvina Vesna, Velkavrh Mateja, Zalar Jasmina, Grošelj Branka, Gantar Mateja + član RD Žiri))

6. a, b, c Račeva od Poljanška do izliva  v Soro
(Petra Cankar, Žakelj Andrej, Justin Lilijana, Sandra Piršič, Andreja Bogataj, Pondelek Vida + 2 člana RD Žiri)
7. a, b, c

Sora od mosta na Ledinici do Pristana na Selu

(Erznožnik Bogdan, Novak Petra, Gantar Julijana, Bakan Miša, Poljanšek Adelina, Šubic Sabina+ 2 člana RD Žiri)

8. a, b, c

Sora od kopališča Postotnk do mosta na Ledinici

(Pečelin Vlasta, Mlinar Janko, Leskovec Mateja, Pišlar Betka, Mivšek Andrej, Miklavčič Mojca + 2 člana RD Žiri)

9. a, b

Sora od kopališča Postotnk  do mosta v Sovro

(Brezovar Maja, Maček Polona, Peternel Barbara, Mlinar Miha + 2 člana RD Žiri)

Učenci naj prinesejo s seboj palice z žeblji na koncu za pobiranje smeti in vrvice za povezovanje vrečk. Večje črne vreče in plastične rokavice  dobite v šoli.

Učenci naj se primerno obujejo in oblečejo.

Odpadke ločite kolikor se le da (plastika, ostalo).
Zbrane smeti pustite na ekoloških otokih.

Odvoz smeti organizirata Občina Žiri in RD Žiri.

Marijan Žakelj – R A V N A T E L J