Bliža se čas, ko bomo na naši šoli gostili sodelujoče šole v projektu Erasmus+ Smart Waste Managers. Gostovanje bo potekalo od 7.-12. 11. 2021. Gostimo partnerske šole iz Portugalske, Španije, Poljske, Romunije in Turčije.

V tem tednu bomo ozaveščali učence o tem, da ljudje lahko spremenimo stvari v našem najožjem okolju. V Sloveniji se bomo posvetili prekomerni rabi oblačil – Clothes waste. Kar nekaj dejavnosti na to temo smo izvedli na daljavo v lanskem letu.

Prvi dan bodo v krajšem programu sodelovali tudi učenci naše šole, ogledali pa si bodo tudi predstavitveni video OŠ Žiri.

V tem tednu bodo:

• spoznali našo šolo, mesto Žiri in si ogledali šolski vrt
  • poslušali predavanje, ki zajema vprašanje proizvodnje (z okoljskega in zdravstvenega vidika), potrošništva in slišali priročna navodila za okolju prijaznejše vedenje
  • ogledali Alpino
  • v mednarodnih skupinah izdelali e-posterje o okolju prijaznih materialih
  • nekateri naši učitelji bodo gostujočim učiteljem predstavili primere dobre prakse (dnevi dejavnosti, šola v naravi, planinska šola v naravi…)
  • obiskali bodo rokodelski center DUO v Škofji Loki ter Kreativnice kjer bo izvedena delavnica
  • na šoli bodo iz starih kosov odpadne volne stkali nov izdelek
  • pisali bodo članek za šolski časopis ali blog
  • obiskali Ljubljano in Bled

Veselimo se njihovega prihoda.