V sredo, 7. junija, je v Žalcu potekalo finalno državno prvenstvo iz atletike. Na finale se zares uvrstijo tisti, ki dosegajo med sovrstniki močno nadpovprečne rezultate. Tokrat so se med najboljšimi slovenskimi mladimi atleti, s svojimi rezultati, znašli tudi 4 naši učenci. Osnovno šolo Žiri so zastopali RIK MLAKAR 9.a, MATIC PODLESEK 9.a, ANA JEREB 7.a in  ZOJA JEREB 7.c. Na tekmovanje smo odšli s ciljem, da poskušamo popraviti dosežke iz področnega tekmovanja v Kranju in se približati najboljšim. Prvi se je na stadion odpravil Matic Podlesek, ki je nastopil v skoku v višino. Cilj je bil preseči rezultat 168 cm iz področnega tekmovanja. To mu je v tretjem poizkusu na višini 171 cm tudi uspelo. Pri naslednji višini 174 je bil »prenizek« za odtenek in tekmo končal na odličnem 8. mestu. Naslednja je v štartne bloke stopila Ana Jereb, v teku na 60 metrov, v kategoriji mlajših deklic. Njen čas iz področnega tekmovanja je bil 8.66. Ani je uspel odličen štart in v svoji skupini priznala premoč le eni tekmovalki. Skupno je za finalnim nastopom najboljših 8 tekmovalk, s časom 8.547, zaostala po foto-finišu le 0,006 sekunde in se vseeno veselila 9. mesta v državi. Sledila sta še nastopa Zoje Jereb pri mlajših deklicah in Rika Mlakarja pri starejših dečkih, v zelo atraktivni disciplini teka na 300 metrov. Zoja je na koncu s časom 46.62 dosegla končno 11. mesto, Rik pa je, kot najhitrejši osnovnošolski »gorenc«, s časom 38.76 dosegel končno 12. mesto v državi.

Čestitke vsem mladim atletom!