Danes, 17. septembra, praznujemo dan zlatih knjig. Danes na vseh slovenskih šolah začenjamo novo bralno leto in novo branje za bralno značko. Danes pa je bil tudi dan, ko je naše prvošolce obiskala pesnica in pisateljica Anja Štefan!

Vsako leto Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS vsem prvošolcem v Sloveniji in zamejstvu ob vstopu v šolo podari knjigo. Letos pa smo še toliko bolj veseli, ker se nam je na slavnostni podelitvi slikanic pridružila Anja Štefan. Učence je popeljala v igrivi svet ugank (lahkih in težkih), jim zapela pesmi ter pripovedovala zgodbo o baronu in njegovi hčerki, pa zgodbo o treh bratih … Ker smo bili odlični poslušalci, taki z veliiikimi ušesi, smo lahko uživali v pripovedovanju kar celo dobro uro.

In katera je tista slikanica, ki bo ostala naša za vedno? Smejalnik in cvililna zavora pisatelja Slavka Pregla in ilustratorja Kostje Gatnika. Komaj čakamo, da jo preberemo!