Zjutraj smo se zbrali pred šolo in odšli na obisk k županji mesta. Le-ta nam je povedala nekaj zanimivosti mesta Montemoro-o-Novo in nam podarila simbolična darila. Po vrnitvi v šolo so učenci imeli seminar o tem, kako smiselno razporediti čas med tednom. Po skupinah so ugotavljali najboljše strategije in ključne točke o tem, kako si olajšati in ustrezno razporediti aktivnosti, vključno z učenjem. Po kosilu so se pridružili ekipi socialnega varstva mesta Montemoro-o-Novo, pri čiščenju pobočja pod mestnim gradom in s tem koristno porabili popoldanski čas. Učenci so se naloge lotili z vso vnemo in jo tudi uspešno izvedli. Učitelji pa so izvedli delavnico na temo čuječnosti in kako jo uporabiti pri pouku.

Spletna stran projekta