»Sonce sije bolj prijazno …« in v petek, 27. maja je sijalo RES prijazno. Tako in drugače. Na prireditvi Zborovski BUM 2022 se je na športnem igrišču pri osnovni šoli Poljane zbralo skoraj devetdeset pevk in pevcev otroških in mladinskih zborov s treh osnovnih šol Poljanske doline – osnovne šole Poljane, osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas in osnovne šole Žiri. Skupaj so ubrano pod taktirko svojih mentorjev Matjaža Slabeta, Neže Erznožnik ter Tine Martinčič zapeli devet pesmi z domoljubno vsebino (Zdravljica, Lepa je dežela naša, Nič ni bolj našega, Doma …), ki so nastale izpod rok slovenskih avtorjev. Za klavirsko spremljavo je poskrbel pianist Marjan Peternel. Tudi poslušalci so se zbrali v lepem številu ter prisluhnili in z aplavzom nagradili vsako skladbo. Veselih in nasmejanih lic, da so se po dveh letih končno lahko spet »v živo« srečali  in skupaj prepevali, so se po koncertu z glasbo napolnjenih src odpravili domov.