Tradicionalni slovenski zajtrk sicer obeležujemo tretji petek v novembru, na dan slovenske hrane. Lani ga zaradi epidemioloških razmer ni bilo mogoče izvesti v šolah, temveč doma, v krogu družine. Letošnje leto je zaznamovano z lepo izkušnjo, saj so učenci od 1. do 9. razreda danes doživeli “nadomestni” zajtrk, jeseni pa jih čaka še letošnji redni Tradicionalni slovenski zajtrk. Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je namreč podalo pobudo šolam, vrtcem in zavodom za vzgojo in izobraževanje otrok, naj letos kar dvakrat povežejo podeželje z našimi najmlajšimi. Pobuda je nastala z namenom, da se izpolni višji namen zajtrka – izobraževanje in ozaveščanje otrok in mladostnikov o pomenu zajtrka ter pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora.