Pešbus je ena izmed oblik spremljanih poti v šolo, pri kateri se učenci v organizirani obliki v šolo odpravijo peš v skupinah, po premišljenih poteh in po stalnem urniku.

Naši učenci bodo imeli na voljo dve progi oz. dva pešbusa in priporočljivo je, da izberejo tistega, čigar proga je bliže otrokovemu domu. Prva proga je označena z oranžno barvo, druga pa z zeleno. Na vsaki progi so po 4 postajališča, ki so dobro označena. Na posamezni postaji je naveden tudi čas prihoda pešbusa.

Letošnja novost je, da bo Pešbus potekal istočasno kot projekt Gremo peš! s kokoško Rozi, tako da boste starši res lahko brez skrbi, med tem ko bo vaš otrok na poti v šolo. Naj bo to še dodatne spodbuda, da otroka vključite k Pešbusu.

Pešbus bo letošnjo jesen “hodil” v šolo od ponedeljka, 5. 10. 2020, do petka, 16. 10. 2020.

Mateja Velkavrh, koordinatorica projekta