Poleg tekmovanja Prvaki znanja, kjer naši učenci že vsa leta dosegajo dobre uvrstitve, je letos prvič potekalo tudi tekmovanje Raziskovalci znanja. Gre za podmladek tekmovanja Prvaki znanja, ki poteka na šolski in območni ravni, namenjeno pa je učencem 4. in 5. razreda.

Območnega tekmovanja, ki je potekalo 21. marca 2018 na Osnovni šoli Nove Jarše v Ljubljani, so se udeležile 3 ekipe naše šole. Ekipa Prepametni Žirovci (Anže Kopač, Sara Kosmač, Ožbej Naglič, Izadora Kopač) so dosegli odlično 2. mesto, takoj za njimi pa so se na 3. mesto uvrstili Vele možgančki (Tinkara Mur, Lenča Miklavčič, Luna Sovinc, Živa Grošelj). Uspeh je z 10. mestom dopolnila še ekipa Zaklad znanja (Elin Malavašič, Hana Jereb, Alja Deronja in Ana Mali).

Čestitke vsem in upam, da se bomo s takim navdušenjem tekmovanja lotevali tudi v prihodnjih letih.