Vzgojno-izobraževalno delo v tednu od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020

Spoštovani starši!

Zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja okužb s SARS –CoV–2 se začasno, v tednu od 19. 10. do 23. 10. 2020 v osnovnih šolah delo izvaja prilagojeno.

V tednu od 26. 10. do 30. 10. 2020 so jesenske počitnice. O poteku dela po počitnicah, vas bomo obvestili.

Učenci od 1. do 5. razreda se bodo izobraževali v šoli,

Učenci od 6. do 9. razreda se izobražujejo na daljavo.

UČENCI od 1. do 5. razreda

Učenci od 1. do 5. razreda imajo pouk po urniku, na šoli imajo organiziran zajtrk, malico, kosilo in popoldansko malico (tako kot do sedaj). Neobvezni izbirni predmeti bodo potekali na daljavo.

Tudi jutranje varstvo in podaljšano bivanje bo potekalo po obstoječem urniku. Prosim vas, da v jutranje varstvo prihajajo samo učenci, ki jim doma res ne morete zagotoviti varstva, ostali učenci naj pridejo v šolo ob 7.50.

UČENCI od 6. do 9. razreda

Učenci od 6. do 9. razreda naslednji teden ostanete doma. Šola na daljavo bo potekala po običajnem urniku. Vsem učencem smo odjavili malice in kosila. Učitelji bodo delali preko Arnesovih spletnih učilnic. Za lažjo organizacijo dela si oglejte predstavitev na tej povezavi: https://www.arnes.si/priporocila-za-izvedbo-izobrazevanja-od-doma/

V primeru, da doma nimate ustrezne opreme za delo na daljavo vas prosim, da se oglasite na šoli pri računalnikarju Gregorju, da vam opremo posodi. Glede na anketo, ki so jo učenci včeraj izpolnjevali v šoli, takšnih učencev ni veliko. Prosim, da po opremo pridejo tisi, ki opremo resnično potrebujejo.

Starše prosimo, da se z otroki resno pogovorite o tem:

• da je delo na daljavo obvezno;
  • da se delo na daljavo vrednoti;
  • da morajo biti učenci pri delu na daljavo aktivni (zahtevane izdelke morajo pošiljati učiteljem v pregled);
  • da se odsotnost evidentira in označi kot neopravičena ura, če starši izostankov ne opravičijo;
  • da učitelj ob 1. odsotnosti učenca obvesti razrednika, ta pa preko staršev urgira naprej (preko različnih kanalov: mail, telefon, Lopolisa …), dokler ne dobi povratne informacije;
  • če bodo težave večje in se bodo ponavljale, se aktivira tudi svetovalna služba;
  • če bo učenec kljub posredovanju ostal neaktiven, vključimo CSD.

Ostanite zdravi

Ravnatelj: Marijan Žakelj