V ponedeljek, 15. maja 2023, je v Murski Soboti potekal drugi krog državnega tekmovanja Mladih raziskovalcev Slovenije. Z naše šole so se ga udeležili Neja Peternel, Neža Bogataj, Nejc Novak z nalogo Od vajenca do dijaka: dediščina žirovske čevljarske šole ter Sara Eniko in Anja Reven z nalogo Ne mi spojlat. Vsi učenci so si z izdelano nalogo in zagovorom prislužili srebrno priznanje.

V prvem krogu državnega tekmovanja pa so bronasto priznanje dosegli Lucija Peternel, Lara Mole, Nela Pečelin, Lana Vrhovec, Mija Novak, Zoja Zupančič, Izadora Kopač, Ema Jesenko in Lana Eniko.

Vsem tekmovalcem, ki so s svojimi nalogami v precejšnji meri raziskovali tudi žirovsko lokalno okolje, iskreno čestitamo, prav tako tudi mentoricam in mentorjema, ki so jih pri njihovem delu spodbujali in usmerjali.

Vseh trinajst izdelanih nalog v letošnjem šolskem letu si lahko ogledate na povezavi.