Nekaj novic iz šolske knjižnice:
  • Naši sedmošolci so meseca junija sodelovali v posebnem projektu Društva Bralna značka Slovenije. Ste vedeli, da bralna značka letos praznuje 60. rojstni dan? Ob tej priložnosti je zunaj prvi posnetek. Kaj pa vi mislite, kdo je zlati bralec?
  • Medgeneracijsko branje je projekt, v katerem že nekaj let skupaj beremo učenci Osnovne šole Žiri in starejše bralke, ki obiskujejo Krajevno knjižnico Žiri. Glede na letošnje razmere bralnih čajank v živo ne bomo imeli. Zato sva se s knjižničarko Majdo odločili, da do novega leta poskušamo izpeljati bralno čajanko po pošti! Na kratko: vsak udeleženec v dar dobi knjigo. Poleg knjige pa tudi naslov starejše bralke, kateri bo poslal ročno napisano pismo. Nekaj knjig imamo še na voljo. Torej, učenci od 6. do 9. razreda, kdor rad bere, naj se prijavi na nastja.sink@osziri.si. Število mest oz. knjig je omejeno, več informacij dobite po mailu.
  • Sedmošolci bi se ta četrtek morali udeležiti nagradnega izleta v organizaciji Društva Bralna značka Slovenije. Kulturni dan žal odpade, učence pa v knjižnici čakajo knjižna darila.
  • In nenazadnje, nekaj spodbudnih misli iz knjige Mihe Kovača Berem, da se poberem. Ne bo škodilo, če v teh “digitalnih časih” vzamemo v roke tudi kakšno papirnato branje …