V letošnjem šolskem letu se je na državno tekmovanje iz matematike uvrstilo 10 učencev naše šole. Prvič so se učenci uvrstili na državno tekmovanje neposredno iz šolskega tekmovanja in prvič so na državnem tekmovanju sodelovali tudi učenci petih in šestih razredov.
Benedikt Praznik 5.A je rešil vse naloge brez napake in postal državni prvak v kategoriji petih razredov, zlato Vegovo priznanje sta si z odličnim reševanjem pridobila še Nika Dolenec 5.A (ki je izgubila samo eno točko) in Krištof Trček 7.A. Vsi ostali udeleženci državnega tekmovanja Jakob Trček 5.A, Urh Mur 5.B, Domen Filipič 6.B, Lučka Kozamernik 7.B, Nina Cankar 7.A, Erazem Stanonik 8.B in Miha Tratnik 9.B pa so si pridobili srebrna Vegova priznanja.
Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in mentorjem!