Področno tekmovanje iz znanja zgodovine

Področno tekmovanje bo na OŠ Idrija. Našo šolo bo zastopalo 6 učencev iz 8. in 9. razreda. Tema tekmovanja je prazgodovina na Slovenskem.

Mentorica: Vlasta Pečelin

Medrazredno sodelovanje – spoznavanje Franceta Prešerna in njegovih del

Pred kulturnim praznikom smo se v OŠ Žiri odločili za medrazredno sodelovanje pri pouku slovenščine. Ker je predpraznični teden, so imeli učenci nalogo predstaviti življenje in delo Franceta Prešerna s poudarkom na Zdravljici (devetošolci) in Povodnem možu (osmošolci). Devetošolci in osmošolci so se na učno uro zelo dobro pripravili z različnimi didaktičnimi pripomočki, ki so jih ustvarili kar sami. Devetošolci so tako predstavili našega največjega pesnika četrtošolcem, osmošolci pa prvošolcem. Na začetku ure so mlajši učenci poslušali tudi deklamacije starejših.

Taka učna ura je bila zelo dobro sprejeta in pozdravljena z vseh strani.